Velikonoční pobyty lákají na odpočinek i dobrodružství

Velikonocemi se nejenže vítá příchod jara, ale taktéž se v křesťanství oslavuje znovuzrození Ježíše Krista. Pokud vás však velikonoční tradice nelákají, vyrazte na prodloužený víkend do některého z českých měst a poznejte jeho pamětihodnosti, kulturu, umění a další významné skvosty. V následujících řádcích vám představíme Plzeň, evropské hlavní město kultury pro rok 2015.

Plzeň se chlubí barokními i renesančními domy, romantickými uličkami a katedrálou sv. Bartoloměje, která má nejvyšší kostelní věž v Čechách. Plzeň je proslulá také tím, že se v ní vaří výtečné pivo Pilsner Urquell, a to už od roku 1842. Zůstaňte v tomto městě na celý prodloužený víkend a najděte si ubytování na Hotel.cz.

Pivovar je poklad

Jakmile si najdete ubytování v Plzni, sestavte si plán toho, co rozhodně musíte navštívit. První své kroky směřujte do tamního pivovaru, kde se vaří spodně kvašený světlý ležák plné zlaté barvy a středně hořké chuti. Pivo se od roku 1898 prodává pod registrovanou ochrannou známkou Pilsner Urquell a proslavilo se takřka po celém světě. Ne nadarmo se říká, že je Česká republika národem pivařů.

Láká vás dovolená v Plzni právě díky pivu? Navštivte historické pivovarské sklepy, zúčastněte se ochutnávek a nezapomeňte na plzeňské Pivovarské muzeum, které vám přiblíží historii vaření piva.

Další atrakce města

V Plzni se nachází také někdejší výrobní haly Škodovky, kde je momentálně zřízeno Techmania Science Center s mnoha zajímavými exponáty, jež zaujmou dospělé i ratolesti. Poté do svého výletního programu zařaďte Velkou synagogu, která je zároveň největší v České republice a druhá největší v Evropě. V synagoze se často pořádají různé výstavy a koncerty, tak třeba o Velikonocích budete mít štěstí.

Podívejte se na velikonoční pobyty, které jsou nejen v rámci Plzeňského kraje, ale po celé České republice.