Dovolená v Českém ráji je skvělou volbou pro milovníky přírodních krás i historie

Česká republika je plná úchvatných míst, která rozhodně stojí za návštěvu. Mezi jednu z opravdových perel Česka přitom patří Český ráj. A kdy je ten pravý čas objevit jeho krásy než právě během sezóny, která kvůli pandemii koronaviru příliš nepřeje cestování do zahraničních destinací? V Českém ráji si na své přijdou sportovci a turisté, zájemci o historii i rodiny s dětmi. A vzhledem k relativně malé nadmořské výšce je velká část turistických tras vhodná i pro aktivní seniory. K dispozici je navíc široká nabídka kvalitního ubytování.

Jaká místa v Českém ráji rozhodně nevynechat?

Český ráj tvoří skalnaté útvary s mnoha jeskyněmi, v dávných dobách si tu proto lidé budovali osamělá obydlí i celé vesničky přímo ve skalách. Na návštěvu vás zvou starobylé hrady, překrásné zámky i celá řada muzeí. A najdete tu i dostatek rybníků ke koupání. Většina turistických stezek vede lesy, které poskytnou stín i v parném létě, na vyvýšených místech se však často otevírají úchvatné vyhlídky. Mezi nejvyhledávanější místa v Českém ráji patří hrad Trosky a zámek Sychrov, vynechat byste neměli ani skalní hrady Frýdštějn a Vranovský Panteon. Skalní pevnost Drábské světničky je sice v současnosti pro veřejnost uzavřena, vypravit se ale můžete na nedaleký hrad Valečov. Milovníci českých pohádek se zajisté vydají i za loupežníkem Rumcajzem do Jičína.

Hledáte ubytování v Českém ráji? To pravé najdete snadno

Chcete, aby vaše dovolená v Českém ráji byla dokonalá? Nabídka ubytování v Českém ráji je pestrá a uspokojí jednotlivce, páry i rodiny s dětmi. Například hotel v Jičíně v Českém ráji vám může poskytnout klid, luxus, pořádnou porci romantiky nebo naopak dostatek zábavy i pro ty nejmenší. Skvělý pobyt s partnerem, při kterém vystoupáte k oblakům Českého ráje, vám zajistí hotel reSTART, Pokud si nevíte rady, vyhledejte si ubytování na hotel.cz.