Vysočina je ideální místo pro dobrodružství i zábavu pro děti

Vysočina je oblast mnoha tváří, protože na vás čekají chráněná území, stejně tak ukrývá vzácné druhy fauny a flory a samozřejmě nechybí ani atrakce vhodné pro rodiny s dětmi. Vysočina má spoustu pokladů, dokonce jsou některé zařazeny na Seznam světového dědictví UNESCO. V následujících řádcích vám prozradíme, co rozhodně nevynechat ze svého programu. 

Během jednoho dne však nestihnete návštěvu všech pamětihodností, a proto se vám nabízí penziony na Vysočině. Stačí si jen vybrat.

Zámky a hrady

Zámek v renesančním stylu se nachází v Telči, poté můžete přejet na zámek v Náměšti nad Oslavou a sbírku historických hudebních nástrojů zase zhlédnete v barokním zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou. Pokud hledáte penzion v Telči, nabízí se vám hned několik možností. Záleží na tom, co od ubytovacího zařízení očekáváte. 

Dále za zmínku stojí středověký hrad Lipnice a nesmíte zapomenout ani na hrady Rokštejn a Roštejn. 

Dobrodružství a zábava

Další možností je penzion v Jihlavě, kde je současně i krásná zoologická zahrada, která láká hlavně rodiny s dětmi. Pro rodiče je zase připraven Radniční minipivovar v Jihlavě. Zábavu si užijete také ve Westernovém městečku Šiklův mlýn a ojedinělou atmosféru slibuje Strašidelný zámek Draxmoor v Dolní Rožínce. Vyzkoušíte, jestli vy a vaše ratolesti mají opravdu strach. 

Vysočina je vskutku rozmanitá. V podstatě nezáleží na tom, v jakém městě se ubytujete, protože v okolí je k dispozici tolik atrakcí, že na nudu nebude rozhodně místo. Pokud si chcete objednat penzion, podívejte se do nabídky portálu Penzion.cz. Budete nadmíru spokojení s pestrostí nabídky. Zadáte lokalitu, datum příjezdu a odjezdu, počet hostů a požadovaný počet pokojů. 

Užijte si dovolenou v České republice. I naše země má zajímavá a pohádková místa.