Na letní dovolenou se vydejte do Brna a poznejte také drahokamy jeho okolí

Jestliže stále váháte, kam se vypravit na letní dovolenou, a nechcete cestovat do zahraničí, vsaďte na památky a přírodní šperky Brna a jeho okolí. Jako na stříbrném podnosu odhalíte vše, po čem vaše rodina touží.

Dokonalé letní pobyty se nemusejí odehrávat jenom u moře. Jakmile spatříte okouzlující krajinu jihu Moravy, budete uchváceni pamětihodnostmi zapsanými na Seznam světového dědictví UNESCO, dokonce si můžete připadat jako v přímořské krajině. Ne nadarmo se říká, že je zdejší oblast prošpikována velkým množstvím slunečních paprsků.

Proč vyrazit na Brněnsko?

Doslova na každém kroku spatříte dechberoucí divy architektury, jako jsou hrady, zámky, zříceniny či kláštery. Vaše kroky povedou k brněnské přehradě, které místní v hantecu neřeknou jinak než Prýgl, kde se v létě báječně osvěžíte a také se mrknete do Slavkova na místní bojiště. Dovolená na Brněnsku však nabízí mnohem více. Skvostem je vila Tugendhat, která je chráněna organizací UNESCO, oceníte i kasematy hradu Špilberk, který je dominantou metropole. Určitě se vypravte do labyrintu chodeb pod Zelným trhem a pobavte se v pavilonu Anthropos s expozicí pravěké doby. Nesmíte minout ani nedaleké hrady Pernštejn a Veveří stejně jako zříceniny kláštera Rosa Coeli. S dětmi se pobavíte v zoologické zahradě papoušků v Bošovicích a ve Vyškově budete nadšeni ze světa dinosaurů.

Je libo čerstvé meruňky?

Když si rezervujete ubytování v Jihomoravském kraji, musíte navštívit Velké Pavlovice, které jsou proslavené lahodnými meruňkami, vínem a lidovými zvyky. Ihned zde přijdete na jiné myšlenky, protože se vám zalíbí i kostel Nanebevzetí Panny Marie, rozhledna Slunečná a překrásné vinařské zázemí.

Pokud si nevíte rady s výběrem noclehů v Jihomoravském kraji, mrkněte se na komfortní ubytování na Hotel.cz. Bezesporu budete překvapeni, kolik slibných nabídek budete mít k dispozici.