Rozmazlujte se v lázních Libverda

Stále více Čechů v poslední době lákají lázeňské pobyty a balíčky. Lázně už dávno nejsou záležitost pouze pro lidi se zdravotními obtížemi. “Lázeňské pobyty jsou v dnešní době rozdělené na wellness, tedy odpočinkové, a léčebné, které zahrnují lékařskou konzultaci a procedury prospívající zdraví,“ vysvětluje Eva Plášilová, obchodní a marketingová ředitelka Spa Resortu Libverda. Z dnešní nabídky moderních lázní si tak vybere každý, samozřejmostí jsou kulinářské zážitky nebo možnost sportovního a kulturního vyžití.

Jistější dovolená

V dnešní době, kdy je cestování do zahraničí komplikované a podmínky vstupu do jednotlivých zemí se neustále mění, volí mnoho lidí raději méně rizikovou dovolenou v tuzemsku. Lázeňské pobyty jsou navíc doslova balzámem na duši, dokonale si tu vyčistíte hlavu a odpočinete si od každodenního stresu.

Rozmazlování s léčivými účinky

Moderní lázeňské resorty mají vše, co očekáváte od skvělého spa. Masáže, kosmetické procedury i relaxační koupele. Lázně nicméně disponují také skutečným pokladem – léčivými prameny, které wellness zážitek povýší o zdraví prospěšné účinky. Ty nejlepší lázně mají svůj vlastní „kouzelný“ pramen a vy si tak můžete vybrat podle vlastních potřeb. Používání vody jako léčivého zdroje sahá již do Babylonu, Egypta a Číny. V Evropě se za průkopníka vodoléčby pokládá Asklépion, který v Epidaure na Peloponézském ostrově vybudoval rozsáhlý vodoléčebný areál.

V Lázních Libverda k léčení přispívá výraznou měrou přírodní železnatá kyselka s obsahem hydrogenuhličitanu horečnatého a vápenatého a kyseliny křemičité. Tato uhličitá minerální voda se používá k uhličitým koupelím. Nedílnou součástí terapie jsou rašelinové obklady, vířivé koupele, galvanické lázně či různé druhy masáží. Vodoléčba se tak využívá pro léčení diabetu, kardiovaskulárních, onkologických a neurologických onemocnění. Výrazně napomáhá pacientům trpícím onemocněními pohybového aparátu.

Na nudu v lázních není čas

Častou obavou je, že se klienti v lázních budou nudit. Na to už jsou ovšem resorty připravené a mnoho z nich nabízí zajímavé volnočasové aktivity, organizované výlety do okolí, půjčovnu elektrokol a kalendář plný událostí. Ve Spa Resortu Libverda jsou k dispozici tenisové, volejbalové a nohejbalové kurty, sauna, whirlpool, venkovní hřiště, minigolf, fitness i rehabilitační bazén. Z Lázní Libverda vedou výborně značené turistické stezky a je také nástupním místem pro Singltrek pod Smrkem, známý všem vyznavačům terénní cyklistiky s téměř 80 kilometry různých náročností pro zkušené sportovce i rodiny s dětmi.

Spa Resort Libverda naleznete v malebném lázeňském městečku Lázně Libverda ležícím 25 km od Liberce v podhůří Jizerských hor. Již na konci 14. století získaly lázně věhlas díky léčivým minerálním pramenům hydrogenuhličitanového typu, klidnému prostředí a blízkosti přírody tak důležité pro odpočinek a relaxaci.