Na zimu do lázní? Skvělý nápad!

Já bych do lázní mohla jezdit každé dva týdny. Jsem totiž klasický lázeňský povaleč. Lázně opravdu miluji, a když mám tu možnost, tak si je plnými doušky vychutnávám. Jak na tom jste vy?

Dobrou zprávou je, že nabídka lázeňských domů je vysoká. Lidí, jako jsem já, je evidentně hodně a lázeňské pobyty jdou na dračku. A na základě jakých parametrů ho vybrat?

Vybíráme lázeňský pobyt

V první řadě si rozmyslete, co vlastně od něj očekáváte. Doporučil vám lázně váš lékař? V tom případě vám zřejmě půjde o klasický léčebný pobyt. Ten vám dokonce v některých případech i proplatí zdravotní pojišťovna. A ti ostatní mohou vybírat z pobytů wellnessových, relaxačních nebo aktivních. Na serveru Spa.cz, který nabídky jednotlivých lázeňských domů sdružuje, ale momentálně nejvíc jdou na dračku zimní pobyty včetně těch vánočních a silvestrovských. Spolu s nimi se ale nabízejí také pobyty pro zamilované, dámy, rodiny s dětmi, pobyty gurmánské i vinařské. Jde zkrátka o vaše preference a zaměření.

Kam se vydat?

Pokud nechcete daleko cestovat, zřejmě budete vybírat lázně poblíž svého bydliště. Středočechům se například nabízejí lázně Poděbrady, Jihočechům lázně Třeboň, Východočechům Lázně Bělohrad. Všechny zmíněné lázně disponují lázeňskými domy, které vyhovují všem rozpočtům.

Nechte se hýčkat

Naším favoritem v každém případě je například Spa Rezort Tree of Life v lázních Bělohrad. S bazénem s výhledem do zahrady s masážními podvodními tryskami a perličkovou lavicí. Dále můžete zavítat do Organic & Garden Spa se severskousaunou, rozličnými vůněmi v Sanariu, Kneippovým chodníkem nebo venkovní vířivkou a saunou s ochlazovacím bazénkem v příjemném venkovním prostředí. Velmi lákavé, že?

Věřte, že pár dní strávených v takovémto prostředí vás nabije takovým množstvím energie, z níž budete čerpat hodně dlouho po svém návratu domů. S imunitou silnou jako skála. Budete ji potřebovat.