Dopřejte svému tělu náležitou péči! Lázeňský pobyt napomůže k zlepšení vašeho zdravotního stavu

Cítíte se v poslední době unaveni a bez energie? Vaše zdravotní problémy se začaly zhoršovat a chcete je opět dostat pod kontrolu? Nebo jen toužíte po dokonalé dovolené, během níž si užijete pobyt v překrásné lokalitě a zároveň také dopřejete svému tělu tolik potřebnou péči, díky které se o poznání zlepší kondice a znovu se rozproudí životní energie? Pak je pro vás lázeňský pobyt v některé z tuzemských destinací tou pravou volbou.

Proč si pro letošní dovolenou vybrat lázeňské pobyty v České republice?

Po dlouhých měsících, kdy se život v Česku kvůli pandemii koronaviru podřizoval přísným opatřením, se konečně režim o poznání uvolnil. Velká část obyvatel si však připadá unavena a bez té správné chuti do života. Není se čemu divit, možnosti trávení volného času, sportování a dokonce i kontakty s nejbližšími byly až příliš dlouho drasticky omezeny. Mnoho lidí muselo radikálně změnit svůj životní styl, v populaci výrazně narostlo procento těch, kteří se potýkají s duševními problémy. A omezená zdravotní péče navíc vedla k rozvoji komplikací u nejrůznějších onemocnění. Je tedy na místě využít rozvolnění a dopřát si lázeňský pobyt. Vzhledem k situaci, kdy je třeba prokazovat při cestách do zahraničí bezinfekčnost, se jako nejlepší volba jeví tuzemské lázně.

Kam se vydat na lázeňský pobyt?

Karlovy Vary

V Česku je spousta míst, kde můžete spojit lázeňský pobyt s úchvatnou dovolenou. Mezi ta nejznámější bezesporu patří Karlovy Vary, kterými protéká řeka Ohře. Jejich historie se začala psát již ve 14. století. A koná se tu i světoznámý filmový festival. K pitné kůře se v Karových Varech využívá 13 pramenů. 

Kolonáda v Mariánkách

Mariánské Lázně leží v západních Čechách a bezesporu patří mezi nejkrásnější evropská lázeňská města. Kromě procházek po kolonádě si tu můžete užít i turistické výpravy po mnoha stezkách, z nichž mnohé vedou k léčivým pramenům.

Lákají vás Bílé Karpaty? Pak se vydejte do lázní Luhačovice. Jedná se o největší moravské lázně, jejich nejznámějším pramenem je Vincentka. Kromě lázeňských procedur se tu můžete věnovat i sportovním aktivitám, procházkám a cyklistice. 

Chcete se dozvědět víc, případně vás zajímají i další lokality? Největší výběr lázeňských pobytů najdete na Spa.cz. Stačí si jen vybrat ty pravé lázně, vhodné ubytování a vyrazit.